Visconti The Gordion Knot Gold Metropolis Limitli Roller Kalem

235389751

Visconti Metropolis The Gordion Knot

Visconti'nin Metropolis koleksiyonu, City of New York ve Financial District'den esinlenmiştir. Metropolis, temiz, pratik bir yapı ve benzersiz geri çekilebilir bir sistemle tasarlanmıştır. Bu sınırlı üretilen kalemde 30'dan fazla bileşen bulunmaktadır. Gordian Knot, Firigya Kralı Gordias'ın bağladığı karmaşık bir düğüme verilen isimdir. Hikayeye göre düğümü (Kehaneti) çözen kişinin, Asya'nın kralı olacağını söyler. Birçok insan başarısız bir şekilde düğümü çözmeyi denedikten sonra M.S.333 de Büyük İskender düğümü kılıcıyla kesmiş ve kehaneti yerine getirmiştir. Günümüzde Gordian Knot, cesur bir hareketle çözülen bu sorunun metaforu olarak görülüyor.

Kalemin mekaniği geri çekilebilir noktasıyla sorunsuz çalışıyor. Visconti olabilmesi için geri çekilebilir "güvenlik" sisteminin, mükemmel bir mekanik piston sistemi olması gerekiyordu. İtme-basma dolum mekanizması güvenilirlik ve kolaylıkla çalışan 30'dan fazla bileşene sahiptir. Bu emniyet kapağı, nokta geri çekilmezse kalemi kapatmayı imkansız kılar.

Bu kalem 188 adet üretilmiştir.

Visconti Kalemler Hakkında

İtalya’nın her bir köşesi sanatla dolu şehri Floransa’da doğan Visconti, uzun yıllardır bu işin içinde olan dünyanın en lüks kalem markalarından biri olarak her kalem tasarımıyla birbirinden farklı hikayeler sunuyor. Olağanüstü güzellikteki kalemlerini Rönesans Floransa’sını yansıtan detaylarla buluşturan Visconti, 1988 yılında Dante Del Vecchio tarafından kurulduğundan beri büyük bir tutku ve yaratıcılıkla hayranlık uyandıran tasarımları hayata geçiriyor.

Floransa’daki 15. yüzyıldan kalma bir villada tasarlanan Visconti kalemleri, Floransa ile olan sınırsız bağını bir kez daha gösterirken, her zaman İtalya üretimi olmayıp sadece Floransa üretimi olduğunu vurgulayarak İtalya’nın Rönesans dönemindeki en değerli sanat şehrinin önemini de ortaya çıkarıyor. En ince detaylarda bile yüksek bir kaliteyi göz önünde bulunduran kalem ustası, Vecchio’nun kişisel tutkusuyla doruğa çıkan geniş bakış açısına sahip kalemleriyle yazı sanatına benzersiz bir katkı sunuyor.

Tamamıyla el yapımı üretilerek, ince bir işçilik ve sanat gerektiren her bir kalem geçmişin değerleriyle günümüzün teknik üstünlüklerini bir araya getirirken, gelecekte unutulmaz bir iz olarak kalmayı garantiliyor. Visconti’nin mücevher ustalarının engin tecrübesiyle dizayn edilen kalemlerin her biri, bilim, tarih, sanat, matematik, edebiyat, felsefe, arkeoloji gibi farklı dallardan ilham alıp, önemli olaylardan izler taşıyor. Visconti kalemlerinin bir diğer özelliği de tamamen doğa dostu olmaları. İçinde petrol bulunmayan selüloit ile tasarlanan kalemler, geri dönüşüme imkan veren özel formülleri sayesinde kalem ustasının aynı zamanda çevreci bir kalem olarak tarihte iz bırakmasına da neden oluyor.

0.00
Fiyatı düşünce haber ver
Ürün Değerlendirmeleri
Visconti The Gordion Knot Gold Metropolis Limitli Roller Kalem için kullanıcı değerlendirmeleri
İlk Değerlendiren Sen Ol
Değerlendirme yapabilmek için oturum açmanız gerekmektedir
__TOTAL_RATE_AVG__
5
__FIVE_RATING_COUNT__ oy
4
__FOUR_RATING_COUNT__ oy
3
__THREE_RATING_COUNT__ oy
2
__TWO_RATING_COUNT__ oy
1
__ONE_RATING_COUNT__ oy
    __IMAGED_COMMENT_BADGES__
Resimli değerlendirmeler (__RECORD_WITH_IMAGE_COUNT__)
Tüm değerlendirmeler (__RECORD_ALL_COUNT__)
__COMMENT_RATING__
__COMMENT_DATE__
__CUSTOMER_NAME__
  • __COMMENT_THUMBNAIL_IMG__
__COMMENT_TEXT__
Değerlendirme faydalı oldu mu?
Daha Fazla Yükle (Yükleniyor)

ÖNERİLEN ÜRÜNLER