Visconti Homo Sapiens Bronze Tükenmez Kalem

355953737

İTALYA-Floransa fabrikasında özel el işçiliği ile üretilmiştir.

ETNA YANARDAĞI küllerinden yapılmış (Visconti patentli) gövde ve kapak

Visconti logolu özel klips

Visconti patentli kapatma sistemi

Bronz aksam

Fine (ince) yazı kalınlığı

HOMO SAPIENS :  Etna yanardağının küllerinden sıyrılıp gelen yeni nesil kalem Homo Sapiens..! Bu kalem malzeme olarak %50 saf bazaltik lav ve bitkisel reçine karışımının gizli formülasyonundan yapılmıştır. Kendine öz patentleri ile emsali görülmemiş özelliklere sahip bu kalem koleksiyoncularının huzuruna çıkmaktadır.

Başlıca özellikleri arasında;

·        Kırılmaz yapısı; aynı özelliklere sahip reçine bir kalemden 10 kat daha güçlü gövde.

·        Ateşe ve Isıya Duyarlılık; Yanmaz dokusu ve güçlü yapısı ile 100 C ısıda bile yazım kalitesinden ödün vermeyen bir özelliğe sahip

·        Nem emici dokusu; Elde oluşan teri kendi bünyesinde absorbe edebilen bir dokuya sahip

·        Ergonomik gövde; parmaklarınızın ve elinizin yorulmadan uzun zaman yazı yazmanızı ve tutuş rahatlığı sağlayan ergonimik bir gövdesi vardır.

Kalem yapılırken “Bronz (Tunç) Çağından” esinlenilmiştir. Gövde de kullanılan tüm metal parçalar bronzdan yapılmıştır. Antika formu verilen bu kalem pembeye yakın bronz teması ve taş yapısı ile tamamiyle sanat ve tarih kokan bir çalışma meydana gelmiştir. Yüksek vakumlu dolum sistemi titanyumdan üretilerek daha dayanıklı bir yapıyla kaleme uyum saplamıştır.
Materiel ve Renk:
Tüm metal parçalar doğal bronz olup bu sebeple oksidasyona maruz kalabilmektedir. Halkaların renklerinin eski bir görünüm almasının sebebi oksidasyondur. Oksidasyonu önlemek isterseniz, her kalem ile birlikte sunulan bronz cilalama bezini kullanabilirsiniz. Cilalamak için, oksidasyonlu parça eski rengine dönünceye kadar bezi bu parçanın üzerine bastırıp sürtün. Eğer problem devam ederse Sidol’ü kullanmanızı öneririz. Bunu kullanırken dikkatli olmanız gerekir çünkü lav maddesi Sidol ile temas ettiği zaman rengi değişebilmektedir.
Kalemin tipik mat siyah rengi temizleme ve cilalama sırasında doğal renklendirici balmumu eklenerek elde edilir. Kesinlikle deterjan/temizleyici türü malzemeleri kullanmanızı önermiyoruz çünkü bu tür maddeler balmumunu eritip kalemi doğal gri rengine döndürecektir. Ayrıca kalemin üzerine herhangi bir etiket yapıştırmanızı da tavsiye etmiyoruz çünkü etiket çıkartıldığı zaman altındaki renk farklı olacaktır. Size tavsiyemiz, rengi bozulan alanların üzerine parmağınızla bastırıp orijinal siyah rengine döndürmektir.

Buna ilave olarak kullanılan malzeme geçirgenlik anlamında deriye benzemektedir, kullanılan malzeme çizilmez niteliktedir.
0.00
Fiyatı düşünce haber ver
Ürün Değerlendirmeleri
Visconti Homo Sapiens Bronze Tükenmez Kalem için kullanıcı değerlendirmeleri
İlk Değerlendiren Sen Ol
Değerlendirme yapabilmek için oturum açmanız gerekmektedir
__TOTAL_RATE_AVG__
5
__FIVE_RATING_COUNT__ oy
4
__FOUR_RATING_COUNT__ oy
3
__THREE_RATING_COUNT__ oy
2
__TWO_RATING_COUNT__ oy
1
__ONE_RATING_COUNT__ oy
    __IMAGED_COMMENT_BADGES__
Resimli değerlendirmeler (__RECORD_WITH_IMAGE_COUNT__)
Tüm değerlendirmeler (__RECORD_ALL_COUNT__)
__COMMENT_RATING__
__COMMENT_DATE__
__CUSTOMER_NAME__
  • __COMMENT_THUMBNAIL_IMG__
__COMMENT_TEXT__
Değerlendirme faydalı oldu mu?
Daha Fazla Yükle (Yükleniyor)

ÖNERİLEN ÜRÜNLER